ولنتاين

s_032659.jpg

نه

هميشه براي عاشق شدن

به دنبال باران و بهار و بابونه نباش

گاهي

در انتهاي خارهاي يك كاكتوس

به غنچه اي مي رسي

كه ماه را بر لبانت مي نشاند...

خب امروز روز جهانيه دوست داشتنه...داستانش رو تازگي ها شنيدم و اگه براتون بگم شايد جالب باشه...

روزگاري كه در ايتاليا جنگ بوده ازدواج ممنوع شده بوده ولي كشيشي كه نامش ولنتاين بوده مخفيانه دختر و پسرها رو به عقد هم در مي آورده...بعد روز مرگش رو به نامش نامگذاري كردند و گذاشتن ؛روز جهاني دوست داشتن؛از اون روز به بعد بعضي ها در اين روز براي هم  هديه مي خرن.

البته در ايران رسم شده كه فقط دوست دختر و دوست پسرها براي هم كادو مي خرن ! اما به نظرم دوست داشتن مي تونه معناي وسيع تري داشته باشه...ميشه به هر كسي كه برات ارزشمنده و با اهميت يه هديه هر چقدر هم كوچيك به يادگاري بدي...

هيچ وقت يادم نمي ره اولين باري كه فهميدم چنين روزي وجود داره اول دبيرستان بودم و بر حسب اتفاق قرار بود كسي رو كه برام خيلي ارزشمند بود ، ببينم ( اشتباه نكنيد ، خانم بود!)رفتم از يه دكه گل فروشي دسته گل نرگس خريدم..اونقدر زشت تزيينش كرده بود كه نگو...مجبور شدم روبانش رو باز كنم و خودم درستش كنم!!! اما حس خوبي داشتم..اينكه كسي رو دوست دارم و مي تونم براش هديه بخرم و بگم چقدر برام ارزشمنده...حالا از اون روز به بعد در اين روز براي كساني كه دوستشون دارم و تاثيري هرچند اندك در زندگيم و يافتن مسير زندگيم داشته اند هديه اي به يادگار دادم....

به هر حال اين روز بر همه اون هايي كه به همديگه عشق و محبت مي ورزند مبارك باشه.....

/ 5 نظر / 4 بازدید
آرزو (مامان آرش)

فافالو جان روز ولنتاين بر شما هم مبارك باشه. اين هم از طرف آرش براي فافالوي خوب و مهربون

دختربارانی

حس عزیز و خوبیه، اینکه یکی رو داشته باشی که دوستش داشته باشی و بری براش کادو بخری...آدم همه‌ی دوستاشو دوست داره..خصوصن من که می‌دونی تو این زمینه خیلی هم افراطی هستم، ولی عشق فرق می‌کنه یه چیز دیگه است..خصوصن که حال و هوا هم یه جوی باشه که دلت بخواد واسه یه آدم خاص یه چیزی بخری و اون آدم خاص نباشه و اونوقت چه دردناکه. که مدتهاست از این حس دورم و هیچ‌کس نیست که براش کادو بخرم..

محیا

خوش به حال اون خانمه ! من حسم به این روز خیلی ویژه نیست . نمیدونم چرا . تقریبا هیچموقع ، خودش هم برام ویژه نبوده :( ولی از تماشای اونایی که این روز رو جشن میگیرند لذت میبرم . خیلی !

الناز

فا فا جونم خيلی دلم برات تنگ شده