فارسی وان!

خیلی وقته که دیگه چند دقیقه‌ای از وقت هر روزم رو جلوی دکه روزنامه فروشی‌ها و خوندن تیتر روزنامه‌ها مجلات نمی‌گذرونم...یعنی دیگه روزنامه‌ای رو قابل خوندن نمی‌دونم... ولی دیروز که از جلوی دکه‌ی همیشگی می‌گذشتم یه تصویر و نوشته روی جلد همشهری جوان توجهم رو جلب کرد:

" تو شکست خوردی فارسی وان!"

درسته که من هنوز دچار تبِ فارسی 1 نشده‌ام اما میدونم که همه‌گیر شده و پیر و جوون و کودک و بزرگ طرفدارش هستن...و این سوال میاد به ذهنم که واقعاً چند نفر بادیدن سریال تاوان  کمتر این کانال رو تماشا کرده‌اند؟ و چند نفر به خاطر این فیلم از " آریانگ " و " سالوادور" گذشته‌اند؟؟!

چند وقتی هم هست که از این طرف و اون طرف می‌شنوم گروهی برای بررسی اینکه چرا فیلم‌ها و سریال‌های صدا و سیما طرفداران کمتری داره و مردم اینهمه جذب این کانال شده‌اند، تشکیل شده. به نظرم از اونجاییکه همیشه آدم‌ها تشنه‌ی ندیده‌ها و نشناخته‌ها هستند فیلم‌ها و سریال‌های کانال‌های ماهواره و به خصوص فارسی 1 این نادیده‌ها رو به تصویر می‌کشه و مطمناً خیلی جذاب میتونه باشه. این فیلم‌ها جدای از اینکه آیا واقعا مفهومی دارند و هدفی را پیگیری می‌کنند یانه جذاب هستند...یه صحنه‌ی ساده که میتونه در آغوش گرفتن همسر باشه وقتی به نمایش گذاشته میشه احساس بهتری رو ایجاد می‌کنه و قاعدتاً علاقمندی بیشتر هم میشه تا اینکه در فیلم‌های ما حتی مادرو فرزند هم نمی‌تونن به هم دست بزنند.... 

 

 

/ 5 نظر / 13 بازدید
علی علوی

مطالب وبلاگت خوب بود خوشم آمد ظاهرآ مثل من پس از فارغ شدن از کار سری به کیوسک روزنامه ها میزنی وتیتر روزنامه ها رو مرور میکنی از اینکه بی تفاوت نیستی خوشحالم . یه سری هم به وبلاگ من که تازه ایجاد کردم بزن ضرر نمی کنی اگه خوب بود لینک بده آدرس وبلاگ: http://طبرسو.persianblog.ir اسم وبلاگم یا مهدی است

فاطمه

سلام عزیزم! قالب نو مبارک بسیار زیبا بود. خوب اینو نگن چی بگن! من که اهل هیچکدوم نیستم,نه اینوری نه اونوری,هردوتاش حرصم میدن بخاطر همین تو خانه ما فقط ریحانه دی وی دی کارتون میبینه,همین! در ضمن آپم,شاید یک لبخندی با خوندنش زدی!

آریا

سلام خوبین؟ من و شما در فکر کردن دقیقا مثل هم فکر می کنیم ولی باید عرض کنم شاید تب فارسی 1 از 40 درجه گذشته و مریض رو به اغما است یک سوال هم در موردpersianblogخدماتی که ارائه می دهد چطور است راضی هستی یا نه شاید خدا خواست و همسایه شدیم؟

یاسمن

اما ما در خیلی از فیلمها خیلی چیزها را با المان های خاص خودش نشان می دهیم بی آنکه نیازی به نشان دادن صحنه هایی کنیم که در اکثر فیلمهای دنیا نشان داده می شود . یک دلیل شبکه فارسی 1شاید هم مثل معروفی باشد که می گویند مرغ همسایه غازه . یادمه تو ایران که آمده بودم همه صحبت از ویکتوریا می کردند و توفیق اجباری نصیبم شد تا چند صحنه ای از این سریال را ببینم و حالم بد شد . خیلی از سریال های ایرانی خوب ساخته می شوند و بسیاری از آنها هم مزحرف . اما به نظرم کسانی که برنامه ماهواره را می بینند طوری برنامه ریزی می کنند که هم برنامه ایران راببینند و هم ماهواره . اون هم یک تیتر جنجالی است نه چیزی بیشتر .

ننه گلی

سلام فافالوجونم خوب ما هم حسابی تب گرفته شدیم حالا جدا از درآغوش گرفتن لباساشونم خیلی جذابه و اینکه فرهنگشون به نمایش می ذارن...[دلقک]و چیزی براشون ننگ حساب نمیشه و با شجاعت بیان می کنن... ولش کن از عروسی چه خبر؟