سالِ نو مبارک

سالِ 2012 هم از راه رسید.سالِ خوبی رو برای همه‌ی عزیزانِ مسیحی و دوستانی که در بلاد کفر هستند آرزو می‌کنم.

در این چند روز اخیر که داشتم فیس. بوک‌ِ دوستان و وبلاگ‌های مختلف رو می‌خوندم یه نکته توجهم رو جلب کرد: اینکه در بیشترِ این صفحات مجازی صحبت از سالِ نو میلادی بود و تبریک بابت حلول سال 2012...که خب به نظرم خیلی هم پسندیده هست و شاید از اونجایی که در کشورِ ما عزیزانِ ارمنی و مسیحی زیادی زندگی می‌کنند خیلی دور از ذهن نیست که بخواهیم به اون‌ها تبریک بگیم ولی چرا هنگام تحویلِ سالِ نو در کشورِ ما یا مثلا کشور‌های عربی هیچ‌گاه چنین جنب و جوشی در دنیای مجازی آن طرفِ آبی‌ها دیده نمیشه!!! چند گزینه میشه براش در نظر گرفت:

  1. ما ایرانی‌ها انسان‌های مهربانی هستیم و دوست داریم پیام و تبریکى شادی را به تمام جهان ارسال کنیم.
  2. ما ایرانی‌ها اصولاَ بسیار جو گیر هستیم هر اتفاقی رو بیش از حد پر و بال می‌دیم.
  3. ما ایرانی‌ها بیگانه پرست هستیم و اتفاقاتِ آن طرفِ آبی‌ها برایمان با ارزش‌تر و مهم‌تر است.
  4. متاسفانه دنیا ما را به حساب نمی‌آورد...
  5. ....
  6. ....

دیگر گزینه‌ها را شما اضافه کنید..

/ 10 نظر / 14 بازدید
آزاده حقیقت پناه خاله آرش وروجک

سلام عزیزم مرسی از محبت و نظر لطف همیشگیت. انشالله همیشه در پناه حق شاد و سلامت باشید در مورد سوالت هم به نظر من گزینه 1 درسته. خدا نکنه که گزینه 4 درست باشه انشالله سلامت و برقرار باشی

fafa

گزینه دو...... کم پیدایی؟ قالبت خیلی وقته که عوض شده یا نه؟

خاله عسل

به نظر من ما ایرانیها خود کم بین هستیم. و اینکه در دنیا منزوی هسیتم و خیلی از کشورهای دنیا حتی اسم ما رو نشنیدن چه برسه به دونستن نوروز باستان.....

گلاب

سلام تو وب عروس فصل برفی وقتی fafa را دیدم برام جالب بود اومدم با وبتون و شما آشنا بشم . سال نو میلادی هم مبارک [گل]

یاسمن

سال نو میلادی مبارک باشد برای همه مردم جهان . یک دلیلش هم این است که شاید نمی دانند زمان عید ما چه موقع است مثلا در ونزوئلا مردم نمی دانستند و برایشان خیل یجالب بود که ما سال مخصوص خود را داریم و عید خودمان را .

ارماییل

نوروز روز جهانی زمین هم هست عزیز . مضاف به اینکه در بسیاری از کشورهای دور و بر ما هم جشن گرفته میشه. تاجیکستان . افغانستان . ترکیه و ... اما حق با شماست عزیز من . گمونم خیلی وقته فرهنگ ایرانی گم شده . و این البته به سیاست گذاریهای ما هم مربوطه. هم هنر و هم ادبیات و هم فرهنگ از سیاست تاثیر میپذیرند .

پرنسس ملودی

سلام دوست جونم ما وقتی در ارتباطات خودمون هم که در یک کشور زندگی می کنیم دچار مشکلیم و حرف هم را نمی فهمیم چطوری توقع داری بقیه ما را بفهمن .