بخشش

قدرت بخشش را احساس کن
انتقام گرفتن و ضربه زدن به شخصی دیگر ، درد و رنج تو را تسکین نمی دهد.اگر کسی موجب ناراحتی ات شد ، او را ببخش. بخشش و گذشت به معنی موافقت با کارهای دیگران یا چشم پوشی از آنها نیست بلکه به این معناست که دیگر نگذاری آسیب هایی که دیگران در گذشته به تو وارد کرده اند ، فکر و ذهنت را مشغول کند و مانع پیشرفت تو شود. بخشیدن دیگران به این معنا نیست که می خواهی دوباره از آنان ضربه بخوری ، بلکه این قدرت را به تو می دهد فکر ، وقت و انرژی ات را به جای انتقام ، برای برداشتن قدم های مثبت به کار ببری و خودت را قوی تر کنی تا آسیب کمتری ببینی.
وقتی به فکر انتقام افتادی ، لحظه ای صبر کن و به خودت یادآوری کن که واکنش قدرتمند تری هم هست . بخشش راهی است که تو را در بهترین وضع ممکن قرار می دهد.
دیگران را ببخش و مطمئن باش با این کار قوی تر خواهی شد.....
 


پ.ن : برگرفته از مقاله فریبا عربزاده روزنامه ایران

/ 6 نظر / 3 بازدید
فرید پوربزرگ

با سلام و خسته نباشيد و ممنون از وبلاگ خوبتون. با تبادل لينک موافقيد؟ با تشکر

آرزو مامان آرش

لذتي كه در بخشش هست در انتقام نيست [چشمک][بغل] خيالت راحت. خاله مونا حالا حالاها سركاره. تو هم بجنب زودتر [زبان]

مامان ماهان

مخ و مخ و مخ مخالفم!! البته در بعضی شرایط بخشش خوبه ولی گاهی اوقات اگه حسابتو با ضربه زننده صاف نکنی بازم بهت می زنه!!![شیطان]

عتیقه

فریبا عربزاده معصوم که نبوده. حرفهای بی ربط هم زده![چشمک] به قول مولا رسول اله: در انتقام لذتی است که در عفو نیست[نیشخند] ولی جداَ، گاهی لازمه که آدم بزنه طرف را بپکونه.

ننه گلي

سلام فافاجون [ناراحت][گریه] از دست تو و چراغ های رابطه و بخشش و انتقام و مگی و ازینه هنوز تمرین دارین؟

ّّ×××)خدایی که شکست خورد(×××

این مرد خودپرست این دیو این رها شده از بند مست مست استاده روبه روی من و خیره در منست گفتم به خویشتن ایا توان رستنم از این نگاه هست ؟ مشتی زدم به سینه او ناگهان دریغ ایینه تمام قد رو به رو شکست [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]