خصلتی جدید

اینجا می‌خوام یه اعتراف کنم، یه چند وقتی اتفاقاتی می‌افته و حرف‌هایی می‌شنوم و چیزهایی می‌بینم که باعث شده بفهمم در برخی موارد یه نیمچه حسادتی دارم...می‌گم برخی موارد چون هیچ وقت تا حالا پیش نیومده که مثلا وقتی یکی چیزی می‌خره یا جایی می‌ره یا مثلا دانشگاهی قبول میشه حسادتی کرده باشم ( غبطه چراها...غبطه حوردم که کاش من هم فلان دانشگاه یا فلان رشته قبول شده بودم اما حسادت نه)

من کاری به تعریف حسد از دید اسلامی و قرآنی ندارم که خدا رو شکر هیچ‌وقت چنین نخواسته‌ام برای کسی . از نظر من حسادت احساسی ست که باعث میشه ذهنت درگیر شه، خون خونت رو بخوره و در موارد حاد وادارت کنه به بروز واکنشی ناشایست .

خوشبختانه من دچار نوع حادش نیستم اما حسادتِ خفیف چرا...آن هم در روابط دوستی‌هام...شاید عجیب به نظر بیاد و احمقانه که دارم این‌ها رو اینجا می‌گم، چون خیلی از دوستام به این وبلاگ دسترسی دارن ولی ترجیح می‌دم حسم رو بگم...از سانسور کردنِ خودم خسته شدم!

آره این روزها، رفتارهایی که می‌بینم، دوستی‌های اطرافم، یا شاید توقعاتی که در دوستی‌هام ایجاد شده باعث شده گاهی حسِ بدِ حسادت بیاد سراغم...البته با نوشتن در موردش توی دفتر خاطراتم حسِ ناخوشایندش رو کم‌رنگ می‌کنم اما یه یک روزی درگیرم می‌کنه...اینکه جایگاهم در دوستی‌هام کجاست؟ من کجای این پازل چند تکه قرار گرفته‌ام!!! و اصولاً چرا بایدروابطم این سیر رو طی کنه!!!

 

/ 8 نظر / 12 بازدید
آرزو مامان آرش

سلام فافا خوبی؟ بله برای من هم پیش آمده. حالا مال تو به نظر خودت خصلت خوبی بود یا بد؟!! من که با شناختی که از تو دارم مطمئنم خوب بوده. [ماچ]

آریا

سلام اگر بخواهم صادقانه بگویم: من حسودم خیلی زیاد,اگر کسی میدونه چظور درمان می شه حتما بهم بگه؟

ملودی

دوست جون خوبم اصلا از این خصلتها توی وجودت سراغ نداشتم[تعجب] ولی خوب آدمها با شرایطی که توش قرار می گیرن بعضی از حسهاشون تازه بیدار می شه در حد بسیار کمش می تونه سازنده باشه[چشمک]

امید

سلام سبز فسفری از طریق از جنس آسمان با شما آشنا شدم... در مورد پست جدیدتون باید عرض کنم که :شما در دوستیتان صاذق و بی ریا باشید...باقی دیگر به شخصیت و رفتار نفر دوم بر می گردد که در اختیار شما نیست دیگر.

ننه گلی

سلام دوستم چه عجب یه جیزی از خودت بروز دادی[قلب] خوشحالم

ارماییل

نمیدونم فافالو جان . ما همه انسانیم . حسادت برای همه پیش میاد . گاهی وقتی این حس به سراغم میاد به خودم میگم تو لیاقت و شایستگی همه حس های خوب رو داری . به خودت نگاه کن و چه چیزای بیشتری از این حس داری .

فاطمه

من جدیدا بیشتر از هر زمانی اون هم بعلت اتفاقاتی که پشت سرهم داره واسم میفته فهمیدم بشدت خوشبین و ساده هستم!نمیدونم تا کی قراره ضربه بخورمو آدم نشم[دلشکسته] از این پستت خوشم اومد[قلب]

یاسمن

حالا راستی فکر می کنی کجای پازل قرار داری ؟